Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Virhe: Yhteydenottolomaketta ei löytynyt.

Follow Us
Top

Avustus KOPSElle

Seuratoimintaa tukemassa Amplit.

Amplit on kotimainen pääkaupunkiseudulla toimiva perheyritys, joka tarjoaa taloteknisiä ratkaisuja yrityksille.

Amplit on myöntänyt avustuksen Korson Palloseuralle. Avustus on suunnattu erityisesti seuran kaikista nuorimmille ryhmille eli Perhefutiskerholle ja Futiskerholle. Näissä ryhmissä pelaavat lapset ovat iältään 2–5 vuotiaita. Lapsien vanhemmat pääsevät olemaan mukana treeneissä ja tämä luo yhteenkuuluvuutta lapsen ja aikuisen välille. KOPSE haluaa panostaa nuorisotoimintaan ja lasten hyvinvointiin. Kohonneet kenttä- ja salimaksut kuitenkin nostavat myös harrastamisen hintaa ja kaikilla ei enää ole varaa antaa lapselleen liikunnan iloa. Tästä syystä avustus on juuri pienempien ryhmille, jotta treenit saavat jatkua mahdollisimman monella.

Lämmin kiitos Amplit sekä Sasu Suni!

Instagram