Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Virhe: Yhteydenottolomaketta ei löytynyt.

Follow Us
Top

Kesäleirit 2024

KOPSEn jalkapallo kesäleirit tulevat taas!

Korson Palloseura järjestää jalkapalloleirin vuosina 2011 – 2016 -syntyneille tytöille ja pojille. Leiri on tarkoitettu kaikille jalkapalloa jo harrastaville junioreille, jotka haluavat viettää kesäloman alkua lempiharrastuksensa parissa. Leirille voi osallistua joko yhdeksi tai kahdeksi viikoksi.

Paikka: Jokivarren tekonurmikenttä (Aulis Aktia Areena), Sorvatie 18, 01450 Vantaa.

o Leiri I 3. – 7.6.2024
o Leiri II 10. – 14.6.2024

Ilmoittautuminen alkaa perjantaina 15.3.2024 kello 15:00.

Lisätiedot sekä ilmoittautuminen:

Leirit – KOPSE – Korson palloseura ry

Instagram