Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.
[contact-form-7 404 "Not Found"]
Follow Us
Top

Perhefutiskerho

Löydä liikunnan ja yhdessä toimimisen iloa Perhefutiksesta!

Perhefutiskerho, tuttavallisemmin Perhefutis, on lapsen ja huoltajan yhteinen liikuntatuokio, jossa toimitaan leikkien ja tutustutaan pallon kanssa toimimiseen. Lapsi innostuu liikunnasta erilaisten leikkien ja pelien avulla sekä yhteisten onnistumisen hetkien myötä. Tarjoamme lapsille motivoivan ja positiivisen toimintailmapiirin turvallisessa ja läheisessä ympäristössä.

Perhefutiksen ikärajasuositus lapsille on 2–4 vuotta eli se on suunniteltu vuosina 2018–2020 syntyneille tytöille ja pojille.

Perhefutiskerhon ohjelman suunnittelee Korson Palloseuran seuravalmentaja, joka myös vetää kerhoja yhdessä juniorityöntekijöiden kanssa. Futiskerhon ohjelma on suunniteltu liikunta- ja palloleikkejä hyödyntäen ja ohjelmassa on seuraavia teemoja:

  • Kehon hallinta (juokseminen, hypyt, tasapaino, kuperkeikat, ketteryys)
  • Yhdessä toimiminen
  • Välineiden kanssa toimiminen (pallon käsittely, temppurata)

Varusteena oma juomapullo, liikuntaan sopiva vaatetus (esim. shortsit ja t-paita tai verkkarit) sekä sisäpelikengät.  Lasku tulee olla maksettu ennen ensimmäistä kertaa, jotta vakuutus on voimassa.

UUSI KERHOJAKSO ALKAA LOKAKUUN 2022 LOPUSSA

Seuraava kerhojakso on ajalla 31.10. – 5.12.2022.
Ilmoittautuminen kerhojaksolle avautuu 1.10.2022 kello 12:00. Tämä kerhojakso pidetään 

Nikimäen koulun salissa maanantaisin kello 18-19!

Perhefutiskerhon hinta 31.10.-5.12.2022
  • Uusille kerholaisille hinta on 39 euroa ja siihen sisältyy valmennus, kenttävuoro, vakuutus sekä pallo.
  • Jatkaville kerholaisille hinta on 30 euroa ja siihen sisältyy valmennus ja kenttävuoro.

Ilmoittautuminen tehdään tämän sivun ilmoittautumislinkeistä (tietokoneella sivun oikea yläreuna, mobiili sivun alareunassa)

 

Katso myös Futiskerho, jota suosittelemme 3–6 vuotiaille lapsille. 

Kerhon vastuuhenkilön yhteystiedot:

Junioripäällikkö

Roosa Laurikainen
roosa.laurikainen(at)kopse.org

Instagram