Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Virhe: Yhteydenottolomaketta ei löytynyt.

Follow Us
Top

KUTSU KORSON PALLOSEURAN SYYSKOKOKOUKSEEN LA 18.11.2023 kello 17:00

Korson Palloseuran sääntömääräinen syyskokous pidetään Ruusupaviljongissa lauantaina 18.11.2023 klo 17.00 alkaen.


Osoite on Kisatie 21. Ruusupaviljonki on Ruusuvuoren koulun takana (mäkeä alaspäin). Autolla pääsee rakennuksen viereen.
Kokouksessa käsitellään sääntömääräiset asiat: esitellään seuran talousarvio ja toimintasuunnitelma vuodelle 2024, määritellään jäsenmaksut vuodelle 2024 sekä valitaan seuran hallituksen vaihtuvat jäsenet, mukaan lukien varajäsenet.
Seuran säännöt löytyvät https://saannot.kopse.org/

Syyskokoukseen on ilmoittauduttava lauantaihin 4.11.2023 klo 17.00 mennessä

  • lähettämällä asian ilmaiseva sähköposti osoitteeseen pj(at)kopse.org tai
  • laittamalla viesti (SMS/WhatsApp) numeroon 044 063 8984.

Jokaisella kokoukseen osallistuvalla viisitoista vuotta täyttäneellä yhdistyksen jäsenellä (ei kuitenkaan kannatusjäsenellä) on yksi ääni. Valtakirjalla ei saa äänestää.

SYYSKOKOUKSEN ASIALISTA

Lue myös blogiteksti hallitustyöskentelyn merkityksestä!

Instagram