Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Virhe: Yhteydenottolomaketta ei löytynyt.

Follow Us
Top

Korson Palloseuran ylimääräinen kokous perjantaina 22.12.2023 klo 14:00

Korson Palloseura ry järjestää ylimääräisen kokouksen KOPSE:n toimistolla perjantaina 22.12.2023 klo 14.00 alkaen. KOPSE:n toimiston osoite on Tavitie 1, Vantaa (Peakfin-areenaa vastapäätä oleva rakennus).

Kokouksessa käsitellään seuran sääntömuutosta koskeva hallituksen esitys ja tehdään tarvittavat päätökset. Muutos koskee seuran hallituksen jäsenmäärän liikkumavaran kasvattamista nykyisestä 8:sta henkilöstä 3 – 8 henkilöön sekä tilintarkastajien määrän pienentämistä lain sallimaan vähimmäismäärään. Lisäksi sääntöihin esitetään joitain teknisiä tarkennuksia.

Lisäksi päätetään hallituksen täydentämisestä hallitustehtävistä kiinnostuneiden joukosta.

Ylimääräiseen kokoukseen on ilmoittauduttava perjantaihin 8.12.2023 klo 14.00 mennessä lähettämällä asian ilmaiseva sähköposti osoitteeseen pj(at)kopse.org tai laittamalla viesti (SMS/WhatsApp) numeroon 044 063 8984.

Jokaisella kokoukseen osallistuvalla viisitoista vuotta täyttäneellä yhdistyksen jäsenellä (ei kuitenkaan kannatusjäsenellä) on yksi ääni. Valtakirjalla ei saa äänestää.

Seuran säännöt: https://saannot.kopse.org/

Lue myös blogiteksti hallitustyön merkityksestä ja hakeudu hallitukseen!

Instagram