Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.
[contact-form-7 404 "Not Found"]
Follow Us
Top

Jalkapalloa perheen pienimmille!

ILMOITTAUTUMINEN KEVÄÄN KERHOIHIN ON PÄÄTTYNYT.

Perhefutis ja Futiskerhot starttaavat tammikuussa 2022, viikolla 2. Korson Palloseura järjestää kerhotoimintaa 2–6-vuotiaille lapsille.

KOPSE järjestää:

Perhefutista noin 2–4-vuotiaille lapsille ja heidän huoltajilleen.

Perhefutista järjestetään perjantaisin kello 17–18, Nikinmäen koulun salissa (Perhotie 27, Vantaa). Perhefutis on lapsen ja huoltajan yhteinen liikuntatuokio, jossa mm. leikitään, tutustutaan pallon kanssa toimimiseen, temppuillaan temppuradalla sekä liikutaan monipuolisesti.

Futiskerhoa 3–4-vuotiaille

Kerhoa järjestetään perjantaisin kello 18–19, Nikinmäen koulun salissa (Perhotie 27, Vantaa).

Futiskerhoa 5–6-vuotiaille

5–6-vuotiaiden futiskerho on torstaisin kello 17–18, Korson koulun salissa (Kisatie 29, Vantaa).

Korson Palloseuran toivottaa futiskerhoihin tervetulleeksi 3–6-vuotiaat tytöt ja pojat, jotka haluavat tutustua jalkapalloon leikkien ja pelaillen. Futiskerhossa harjoitellaan monipuolisesti liikkumisen perustaitoja sekä samalla jalkapallon käsittelyä lasten ehdoilla. Kerhoissa pelataan ja leikitään kerran viikossa torstaisin tai perjantaisin yhteensä 10 kertaa 13.1.2022 alkaen. Talvilomaviikolla 8 ei kerhoa järjestetä. Futiskerhon viimeinen kerta on 25.3.2022. Futiskerhon hinta on 59 euroa ja siihen sisältyy valmennus, kenttävuoro, vakuutus sekä pallo uusille kerholaisille.

Ilmoittautuminen tapahtuu Korson Palloseuran sivujen kautta.

Ilmoittautuminen perhefutikseen

Ilmoittautuminen futiskerhoihin

Tervetuloa mukaan ja hyvää alkanutta vuotta 2022!

Instagram