Championship

Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Join The Club
Korson Palloseura ry (KOPSE) on Itä-Vantaalla toimiva jalkapalloon keskittynyt urheiluseura. Seuran perustehtävänä on tarjota kaikenikäisille mahdollisuus harrastaa jalkapalloa Korsossa ja sen lähialueilla.

Virhe: Yhteydenottolomaketta ei löytynyt.

Follow Us
Top

Aikuisten Kuntofutisryhmät 2024

Naisten ja miesten kuntofutisryhmät starttaavat taas tammikuussa 2024.

Ilmoittautuminen jaksoille avautuu keskiviikkona 3.1.2024 kello 12:00.

Kuntofutisjaksot sisältävät 8 harjoituskertaa.

Mukaan ryhmiin ovat tervetulleita kaikki, jotka haluavat päästä pelaamaan ja kuntoilemaan kuningaslajin jalkapallon parissa. Aikaisempaa lajikokemusta ei tarvitse olla. Kuntofutiksessa otetaan alkulämmittelyt, pallotuntumaa ja pelataan. Pääosassa on yhdessä tekeminen, hengästyminen/hiki sekä tietenkin peli-ilo.

Katso lisätiedot sekä ilmoittautuminen:

https://korsonpalloseura.myclub.fi/flow/events/6593432
https://korsonpalloseura.myclub.fi/flow/events/6593450

Tervetuloa mukaan!

Kuntofutiksen yhteyshenkilö

Tuula Rautiainen

tuula.rautiainen(at)kopse.org

Instagram